Duże zmiany w ruchu w centrum Obornik

OBORNIKI. Pomiędzy ulicami Młyńska i Lipowa powstała już nowa Młyńska, prowadząca przez dawny teren PGKiM. Na pytania czy będzie można z niej skręcać w lewo w kierunku przejazdu kolejowego i dalej do Murowanej Gośliny burmistrz Tomasz Szrama odpowiada – tak, będzie można. Będzie też można skręcać z ulicy Lipowej w nową Młyńską.
Łatwo takich warunków uzyskać od zarządcy drogi wojewódzkiej (Lipowa) nie było, jednak upór burmistrza się opłacił, choć trzeba mieć tu świadomość, że łatwo na tym skrzyżowaniu i płynnie jeszcze długo nie będzie. – Wiem o tym doskonale, bo Lipowa już jest zapełnion, a aut przybywa. Mam na to jednak pomysł – powiedział Tomasz Szrama.
– Po przejęciu przez gminę ulicy Czarnkowskiej wyeliminujemy z niej ruch ciężarowy. Na ulicy Powstańców Wielkopolskich ustanowimy ruch dwukierunkowy z autami do 3,5 tony, co pozwoli upłynnić ruch. Nikt bowiem nie będzie musiał jechać od dworca lub od przejazdu kolejkowego Lipową, skoro będzie mógł też jechać ulicą Powstańców. Chcę też wybudować na Powstańców, a miejsca tam wystarczy, dodatkowy pas z lewoskrętem ku dworcowi, by nie trzeba było czekać na otwarcie przejazdu, gdy się chce jechać w lewo. To dodatkowo upłynni ruch – twierdzi Szrama.
Tu watro dodać, że koło dworca powstaje też ścieżka rowerowa, która połączy się ze ścieżką wzdłuż Łukowskiej i dalej ku Polnej. Szrama ma zamiar przebudować w przyszłości ulice Piłsudskiego i Ogrodową. O ile ta ostatnia nie stanowi problemu, bo wystarczy tam tylko wymiana nawierzchni, to w przypadku rewitalizacji Piłsudskiego burmistrz nastawia uszu na głosy mieszkańców, bo tak najłatwiej jego zdaniem zdobyć wiedzę o tym, czego sobie oborniczanie życzą.

Podobne artykuły