Ekspresowa S-11 przejdzie przez gminę Ryczywół

Ekspresowa S-11 przejdzie przez gminę Ryczywół

GMINA RYCZYWÓŁ. Długo by można wymieniać, jakie korzyści uzyska gmina, jak i sam Ryczywół, gdy przez jej teren przebiegnie krajowa trasa szybkiego ruchu.
Droga Krajowa nr 11 na odcinku Parkowo-Ujście biegnie łukiem. Drogowcy planując jej budowę na S11, biorą pod uwagę bardzo poważnie wariant „wyprostowania” jej przebiegu i co za tym idzie, skrócenia drogi.
Wówczas trasa, wchodząc na teren gminy zza Różnowa lub pomiędzy Parkowem a Jaraczem, przechodziłaby na zachód od Boruchowa i Wiardunek, dalej polami na wschód od Ninina i Zawad, by na końcu omijając Ryczywół wyjść w kierunku Wyszyn i dalej omijając Chodzież dotrzeć do obecnej DK 11.
Wójt Renata Gembiak-Binkiewicz była już na spotkaniu w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, by uzgodnić założenia projektowe. – Są cztery warianty wchodzenia na teren gminy, tworząc łącznie korytarz komunikacyjny. Obojętnie który z tych śladów wybiorą drogowcy, wzmocni to system komunikacyjny gminy. To podniesie i to bardzo atrakcyjność inwestycyjną terenu, bo ceny działek skoczą pod niebiosa. Sam Ryczywół zyska wschodnią obwodnice, która wyprowadzi z centrum ciężarówki, poprawi dojazd do Ryczywołu i uniezależni wieś od mostów. Nawet jeżeli prace ruszą po roku 2025, to jest to i tak lepsze niż nic – wyliczyła korzyści pani wójt, a przewodniczący rady gminy Michał Bogacz zaapelował do radnych: Warto lobbować ten projekt, bo zdecydowanie więcej w nim korzyści nić zagrożeń.

Podobne artykuły