Najlepsi matematycy podstawówek i gimnazjów

Najlepsi matematycy podstawówek i gimnazjów

OBJEZIERZE. W czwartek 22 marca w gościnnych murach Zespołu Szkół w Objezierzu odbył się finał Powiatowego Konkursu Matematycznego dla uczniów szkół podstawowych i klas gimnazjalnych. Patronował mu, jak co roku, Starosta Powiatu Obornickiego Adam Olejnik. Patronat nad tegoroczną edycją objął również burmistrz Obornik Tomasz Szrama. Podczas eliminacji szkolnych zostali wyłonieni reprezentanci szkół, którzy punktualnie stawili się na miejsce konkursu.
Zgłoszonych zostało 74 finalistów ale do konkursu przystąpiło 66 uczniów ze wszystkich szkół podstawowych i gimnazjalnych naszego powiatu. O godzinie 10.00 dyrektor szkoły Roman Ostrowski przywitał uczniów i ich opiekunów, życząc sukcesu i satysfakcji z pokonania nie łatwych problemów matematycznych. Uczniowie rozwiązywali testy w 3 kategoriach: Euklides, Pitagoras i Tales. W kategorii „Euklides” z trudnym testem zmierzyli się uczniowie klas 5 i 6, w kategorii „Pitagoras” w szranki stanęli uczniowie klasy 7, a w kategorii „Tales” test rozwiązywali uczniowie klas trzecich gimnazjalnych.
Po 60 minutach zmagań zarówno z zadaniami zamkniętymi jak i otwartymi uczniowie i ich opiekunowie skorzystali z przygotowanego w szkole poczęstunku ufundowanego przez Burmistrza Obornik, a następnie uczniowie integrowali się podczas wspólnego pokazu filmów. W czasie gdy młodzież odpoczywała, nauczyciele – opiekunowie matematycznych reprezentacji szkół sprawdzali rozwiązania testów i wyłonili najlepszych matematyków z pośród uczniów przybyłych na konkurs. Tutaj należy nadmienić, iż niezwykle sprawnie i z dużym zaangażowaniem rok rocznie nauczyciele matematyki sprawdzają testy finalistów wyłaniając najlepszych matematyków naszego powiatu.
Mistrzem Matematyki powiatu obornickiego w kategorii „Euklides” został Mikołaj Świderski uczeń Szkoły Podstawowej w Budziszewku a Wicemistrzem Ryszard Pierożyński uczeń Szkoły Podstawowej nr 3 w Obornikach. Tuż za podium czyli trzecie miejsce zajął Marek Babicz uczeń Szkoły Podstawowej w Parkowie a czwarte miejsce Jakub Łoś uczeń Szkoły Podstawowej w Gościejewie. Na poziomie klas siódmych Mistrzem Matematyki w kategorii „Pitagoras” zastał Michał Łatka uczeń Szkoły Podstawowej nr 3 w Rogoźnie a Wicemistrzem Aleksandra Abraham uczennica tej samej szkoły. Trzecie miejsce zajął Jan Wałęga uczeń Prywatnej Szkoły Podstawowej im. S. Wyspiańskiego w Obornikach w czwarte miejsca ex aequo Natalia Nawrot uczennica Szkoły Podstawowej nr 4 w Obornikach i Karl Philipp Schäfer uczeń Szkoły Podstawowej w Ryczywole.
W kategorii klas gimnazjalnych Mistrzem Matematyki w kategorii „Tales” zastał Bartłomiej Brzeziński uczeń Gimnazjum w Ryczywole a Wicemistrzem Magdalena Zydorczak uczennica Prywatnej Szkoły Podstawowej im. S. Wyspiańskiego w Obornikach. Trzecie miejsce w tej samej kategorii zajęła Kinga Knopczyk z Gimnazjum w Ryczywole a czwarte miejsce Wojciech Kazimierski ze szkoły gospodarzy. Mistrzowie i Wicemistrzowie wzbogacili się o cenną elektronikę ufundowaną przez Starostę Adama Olejnika.
W podsumowaniu koordynator konkursu podziękował wszystkim nauczycielom opiekunom szkolnym za merytoryczne wsparcie okazane podczas tegorocznej edycji a w szczególności podziękował paniom: Marcie Kasprowicz, Małgorzacie Popie i Marcie Skomurskiej, które koordynowały organizację konkursu w swoich gminach. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali piękne pamiątkowe dyplomy zaprojektowane specjalnie na tegoroczny konkurs przez nauczycielkę matematyki panią Martę Kasprowicz a pani kierownik Edyta Mikołajczak w imieniu gospodarzy podziękowała wszystkim za przybycie i wyraziła nadzieję, że nie jest to ostatnie spotkanie w Objezierzu.

Podobne artykuły