Krzysztof Kowalewski w Obornikach

Krzysztof Kowalewski w Obornikach

OBORNIKI. Kolejne spotkanie z serii „Kanapa Kota” według pomysłu Romana Trzęsimiecha, realizowane na scenie Obornickiego Ośrodka Kultury, było prawdziwym majstersztykiem, poczynając od dekoracji, a kończąc na szczególnym gościu Krzysztofie Kowalewskim.
Znany i z cała pewnością lubiany aktor opowiadał o swojej pracy, a moderatorem rozmowy był jeden z najbardziej znanych krytyków filmowych w Polsce -Wiesław Kot. Pan Krzysztof 20 marca skończył 81 lat i mimo kłopotów z nogą i wzrokiem wciąż jest w formie, wciąż gra i występuje.
Opowiadał nie tylko o sobie, ale i o kolegach aktorach, minionych czasach na deskach scen i w plenerach, a większość tych opowieści ozdabiał dykteryjką lub kończył celną puentą, co widownia kwitowała gromkimi brawami. Podczas dwugodzinnego spotkania przenosił widzów w świat filmu, teatru i estrady, nierzadko zahaczając w swych opowieściach o bufety, w których spotykali się ludzie sceny. Wiesław Kot wspierał aktora pytaniami, a potem głos zabrali sami widzowie, pytając Krzysztofa Kowalewskiego o jego warsztat lub prosząc o radę doświadczonego aktora. To było bardzo udane spotkanie, po którym można było poprosić o autograf, napić się z Krzysztofem Kowalewskim kawy czy zrobić sobie z nim zdjęcie.

Podobne artykuły