Jest szansa na remont boisk

ROGOŹNO. Rogozińscy uczniowie czekają na nowe inwestycje w obiekty sportowe przy szkołach prowadzonych przez władze powiatu obornickiego. Boiska są w opłakanym stanie, o czym wiedzą ćwiczący tam uczniowie, inspektorzy sanepidu, ale i władze powiatu.
Adam Olejnik pociesza, że obojętny wobec tych potrzeb nie pozostanie. – Pojawiła się po wizycie posła Rutnickiego szansa na solidne pieniądze. Złożymy wnioski o wsparcie finansowe, a mamy czas tylko do końca marca. To ostatnia szansa, by wyremontować dwa boiska w jednym pakiecie.
Finansowanie może wynieść 50/50%, o ile cały projekt będzie wart minimum 600 złotych. Jeżeli zdążymy, to jedno z boisk wyremontujemy za darmo. Przy Cegielskim są duże możliwości terenowe i można tam wiele zaplanować.
– Przy liceum ogólnokształcącym jesteśmy ograniczeni rozmiarami boiska. Jakie mamy szanse, tego przewidzieć się nie da. Jest szansa, by wykonać inwestycje jeszcze w tym roku, tym bardziej, że są zalecenia sanepidu – powiedział obornicki starosta i może to być dla rogozińskich uczniów fajnym prezentem wielkanocnym.

Podobne artykuły