Ponoć 10 tys. na kościół to obraza

PARKOWO. W tym roku ma zostać odnowiona fasada kościoła w Parkowie. Ksiądz proboszcz zwrócił się do rady miejskiej, by ta wsparła go w tym dziele groszem i radni uchwalili, by przekazać na potrzeby kościoła okrąglutkie 10 tysięcy złotych.
Już było miło, gdy nagle radny z Parkowa Adam Nadolny ogłosił, że te dziesięć tysiączków to dla księdza głęboka obraza, bo liczył on na osiem razy więcej.
Radny Krzysztof Nikodem, zmartwiony for pas, zaproponował, by – te dziesięć tysięcy przekazać innemu proboszczowi, który by się na wysokość kwoty nie obraził.
Gdy skarbnik poinformowała, że formalnie nie będzie to możliwe, Krzysztof Nikodem zaproponował pozostawienie ten kwoty w budżecie gminy w nadziei, że jakiś zbożny cel na jej wykorzystanie się znajdzie.
Tu jednak Adam Nadolny zgodził się, by jednak przekazać parafii w Parkowie owe 10 tysięcy w nadziei, że ksiądz je przyjmie i się nie obrazi. Na koniec trzeba wyjaśnić, że w sali parkowskiego proboszcza nie było, więc jego opinia na temat tej sprawy w ogóle nie jest znana.

Podobne artykuły