Obwodnica ominie Oborniki ostatecznie, jak zapowiadano wcześniej, ze wschodu

Obwodnica ominie Oborniki ostatecznie, jak zapowiadano wcześniej, ze wschodu

GMINA OBORNIKI. O potrzebie budowy obwodnicy Obornik mówi się od dawna. W miniony piątek odbyło się w poznańskiej siedzibie GDDKiA spotkanie drogowców z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad z samorządowcami, podczas którego dyskutowano na temat ostatecznego przebiegu nowej drogi obwodowej. Oborniki reprezentowali burmistrz Tomasz Szrama i kierownik Inwestycji i Rozwoju UM Przemysław Mączyński.
Proponowano przebieg po zachodniej lub wschodniej stronie miasta, ale okazało się, że wariant zachodni niesie ze sobą wiele problemów. – Zależy nam na przebiegu wschodnim, który przebiegał będzie po gruntach rolnych i dawał możliwości dalszego rozwoju, także ze względów środowiskowych. Wariant zachodni mógłby zostać wydłużony w czasie, bowiem wchodził by m.in. w tereny Natury 2000 – mówił burmistrz Szrama.
Po piątkowym spotkaniu jest pewna realizacja inwestycji po wschodniej stronie miasta. Wówczas Oborniki obsługiwałby węzeł łukowski, a kolejne węzły mogłyby powstać w Parkowie od północy i w Ocieszynie czy Chludowie od południa.
Zostanie to ustalone na dalszych etapach projektowania, bowiem na razie jest mowa jedynie o tej fazie. Sama budowa może nastąpić dopiero za kilka lat i to jak znajdą się na ten cel odpowiednie pieniądze.

Podobne artykuły