Konkurs matematyczny

Konkurs matematyczny

OBJEZIERZE. W czwartek 16 marca w gościnnych murach Zespołu Szkół w Objezierzu odbył się finał Powiatowego Konkursu Matematycznego dla uczniów szkół średnich. Patronował mu, jak co roku, starosta Adam Olejnik. Patronat nad tegoroczną edycją objął również burmistrz Obornik Tomasz Szrama. Podczas eliminacji szkolnych zostali wyłonieni reprezentanci szkół, którzy punktualnie stawili się na miejsce konkursu.
Dyrektor Roman Ostrowski przywitał uczniów i ich opiekunów, życząc sukcesu i satysfakcji z pokonania nie łatwych problemów matematycznych. Uczniowie rozwiązywali testy w dwóch kategoriach: technikum i liceum. Po 90 minutach rozwiązywania testu uczniowie i ich opiekunowie skorzystali z przygotowanego w szkole poczęstunku ufundowanego przez Burmistrza Obornik, a następnie uczniowie wzięli udział w przekazaniu szkole traktora i zwiedzili z nauczycielem historii zabytkowy pałacyk mieszczący się na terenie parkowym przy Zespole Szkół w Objezierzu. W czasie gdy młodzież zapoznawała się z historią regionu, nauczyciele-opiekunowie matematycznych reprezentacji szkół sprawdzali rozwiązania testów i wyłonili najlepszych matematyków z pośród uczniów przybyłych na konkurs.
Mistrzem Matematyki powiatu obornickiego szkół średnich w kategorii technikum został Szymon Wielgosz uczeń Zespołu Szkół im H. Cegielskiego w Rogoźnie a Wicemistrzem Adam Słodowy również uczeń tej samej szkoły. Tuż za podium czyli trzecie miejsce zajął uczeń gospodarzy Michał Naparty. Na poziomie Liceum Ogólnokształcącego mistrzem matematyki zastała Jagoda Balcerowiak uczennica Liceum Ogólnokształcącego w Obornikach a wicemistrzem Laura Młodożyńska uczennica tej samej szkoły. Trzecie miejsce zajęła tez uczennica LO w Obornikach Monika Jereczek. Nagrodzeni uczniowie wzbogacili się o cenną elektronikę ufundowaną przez starostę Adama Olejnika. W podsumowaniu koordynator konkursu podziękował wszystkim nauczycielom opiekunom szkolnym za merytoryczne wsparcie okazane podczas tegorocznej edycji.
Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali piękne pamiątkowe dyplomy zaprojektowane specjalnie na tegoroczny konkurs przez nauczycielkę matematyki Martę Kasprowicz.

Podobne artykuły