Szrama podpisał umowę na remont objezierskiego domu kultury

OBJEZIERZE. W czwartek burmistrz Obornik podpisał umowę na modernizację domu kultury w Objezierzu. Ten zabytkowy obiekt oczyszczony zostanie z wewnętrznego wystroju pamietającego lata 70. W ramach inwestycji planowane jest wykonanie nowej wentylacji i ogrzewania. Wyremontowany zostanie także cały dach budynku, wraz z rynnami. Wewnątrz pod antresolą powstaną toalety dla publiczności. Budynek będzie wyposażony w nowe oświetlenie, które podkreśli jego architektoniczne walory. Dzięki realizacji przedsięwzięcia przywrócona zostanie funkcja kulturalna obiektu, który będzie mógł służyć integracji społeczności lokalnej.
Wykonawcą prac, oszacowanych na kwotę ponad miliona złotych, będzie konsorcjum firm Retro-Styl z Poznania oraz JG-BUD z Daszkiewic. Remont rusza niebawem, bo na jego realizację gmina otrzymała potężne dofinansowanie w kwocie 792 214 zł z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.
– Cieszy mnie to niezmiernie, bo choć mamy w tym roku wiele ważnych zadań inwestycyjnych, takiej okazji pominąć nie mogłem. Objezierski dom kultury nie mógł bez końca czekać na remont, a tak wysokiego wsparcia moglibyśmy drugi raz na ten remont już nie uzyskać – skomentował podpisanie umowy Tomasz Szrama.

Podobne artykuły