Akcja na przejazdach

POWIAT OBORNICKI, GMINA POŁAJEWO. W poniedziałek policjanci obornickiej ,,drogówki” kontrolowali przejazdy kolejowe. Od rana do późnych godzin wieczornych funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego w Obornikach prowadzili działania pn. „Bezpieczny przejazd kolejowy”. Mundurowi kontrolowali przejazdy kolejowe na terenie całego powiatu obornickiego.
Podczas działań ujawnili dwa naruszenia bezpieczeństwa. Polegały one na niezatrzymaniu się przed znakiem stop oraz zbyt wczesnym wjazdem na przejazd kolejowy samochodem w momencie podnoszenia zapór.
Natomiast policjanci czarnkowskiej drogówki wraz z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei zasadzili się na kierowców na przejazdach zarówno strzeżone, jak i niestrzeżone, a wśród nich ten w Połajewku.Podczas działań funkcjonariusze złapali kierowcę, który nie zatrzymał się przed znakiem stop. W innych miejscach kierujący zbyt wcześnie wjeżdżali na przejazd kolejowy, czasami nawet w czasie podnoszenia zapór. Innym wykroczeniem było spacerowanie po torowisku.

Podobne artykuły