Nadal zła jakość powietrza

GMINA OBORNIKI. W ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń oraz ostrzegania ludności Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego w Obornikach przekazało treść ostrzeżenia wydanego na podstawie komunikatu WIOŚ w Poznaniu z dnia 6 marca.
Pojawił się pył PM10, od 08:00 do godz. 24:00 6 marca z możliwością przedłużenia. Ze względu na dostateczną i średnią jakość powietrza ocenianą na podstawie pomiarów bieżących pyłu PM10 zanieczyszczenie powietrza stanowi zagrożenie dla osób narażonych na ryzyko, czyli osoby starsze i dzieci, osoby z chorobami serca oraz dróg oddechowych, astmatycy, które mogą odczuwać skutki zdrowotne, pozostałe osoby powinny ograniczyć spędzanie czasu na zewnątrz, zwłaszcza gdy doświadczą takich symptomów jak kaszel lub podrażnione gardło.
Tu warto przypomnieć, że Oborniki jako takie, jak i dwie pozostałe gminy powiatu obornickiego same nie posiadają aparatury do pomiaru jakości powietrza. Najbliższy taki punkt dla Obornik znajduje się w Poznaniu, a dla Rogoźna w Wągrowcu.

Podobne artykuły