Znamy harmonogram prac przy obwodnicy wałeckiej Obornik

Znamy harmonogram prac przy obwodnicy wałeckiej Obornik

OBORNIKI. Naszej redakcji udało się dotrzeć do szczegółowego harmonogramu firmy Skanska, dotyczącego prac przy budowie obwodnicy Oborniki – Wałcz. Skanska czeka wciąż na pozwolenie od wojewody. Gdy je otrzyma, prace będą się mogły rozpocząć, jednak kwestia wydania pozwolenia wprowadza konieczność ewentualnego dodania do poniższych dat 7 do 10 dni.
Prace rozpocznie budowa rondo na ulicy Czarnkowskiej. Potrwa to 170 dni, poczynając od 16 kwietnia 2018 roku plus wspomniane wcześniej 7 do 10 dni, więc rondo powinno być gotowe 1 grudnia 2018 roku. Na czas budowy wykonawca proponuje objazd ulicami Bielaw, co niestety się spotka z budową przez gminę Oborniki schetynówki, będzie więc wielki kocioł.
Budowa drogi od ronda do mostu rozpocząć się ma 14 maja i potrwa 130 dni do grudnia. Ten fragment budowy nie spowoduje większych zakłóceń komunikacyjnych.
Przygotowanie budowy mostu na Wełnie wraz ze stabilizacją gruntu i podbudową z przyczółkami ma potrwać do 18 października 2018. Sam most będzie budowany przez 137 dni licząc od 7 maja do listopada 2018 roku. Potem nastąpi najgorszy moment dla podróżujących – zburzenie wiaduktu na ulicy Staszica, nieopodal urzędu miejskiego. Na 96 dni odetnie to jedną część miasta od drugiej. Prace trwać będą od 21 maja do października 2018 roku. W tym czasie wiadukt zostanie rozebrany i wybudowany nowy.
Kolejny wiadukt skazany na demontaż stoi w ciągu drogi krajowej DK 11. Tam jednak najpierw zostanie wybudowana połowa ronda, które go w przyszłości zastąpi. Ruch drogą krajową odbywać się będzie połową ronda, a drogowcy wyburzą wiadukt i wybudują drugą połowę ronda.
Nastąpi to w sierpniu 2018 roku. Budowa tego ronda potrwa 147 dni od 11 kwietnia do listopada 2018. Według tego harmonogramu jeszcze w grudniu 2018 nastąpi koniec budowy obwodnicy przez most wroniecki. Nie ma jeszcze projektu organizacji ruchu w tym czasie, a „jakoś” trzeba będzie się poruszać. Gdy taki projekt powstanie, nie ma pewności, czy gmina go przyjmie. Ponadto koniec budowy nie oznacza jeszcze wjazdu na obwodnicę, bo będą przyjęcia i poprawki. Niemniej wiadomo już, że niebawem prace ruszą, a jak się zaczną to i zakończą.

Podobne artykuły