Diler narkotykowy postrzelił śrutem oborniczanina

Diler narkotykowy postrzelił śrutem oborniczanina

OBORNIKI. Tuż przed godziną 15:00 oborniccy policjanci odebrali zgłoszenie o osobie postrzelonej śrutem z broni pneumatycznej. Do zdarzenia doszło w jednej z miejscowości gminy Oborniki. Na miejsce natychmiast udali się funkcjonariusze.
W trakcie rozmowy z poszkodowanym ustalono wstępnie, że do 29-latka podszedł znany mu osobiście 27-letni kolega, który po krótkiej rozmowie wydobył pistolet o napędzie pneumatycznym i kilkakrotnie strzelił w jego stronę metalowym śrutem, celując z bliskiej odległości mu w twarz i klatkę piersiową. Poszkodowany z obrażeniami ciała trafił do szpitala, gdzie został opatrzony.
Policjanci szybko ustalili adres sprawcy postrzelenia kolegi i odwiedzili go w mieszkaniu. Był tą wizytą bardzo zaskoczony, ale i nie mniej zmieszany. Podczas policyjnych oględzin miejsca zdarzenia policjanci znaleźli broń oraz trzy pojemniki z metalowymi kulkami, którymi został raniony 29-latek. Z ustaleń wynikało, że sprawca postrzelenia mógł mieć związek z narkotykami. Przystąpili więc do skrupulatnego sprawdzenia mieszkania mężczyzny. Ich podejrzenia zostały szybko potwierdzone. Jak informuje Paweł Witzberg z komendy powiatowej policji: Policjanci znaleźli narkotyki, wagę elektroniczną oraz 61 paczek papierosów bez wymaganych znaków akcyzy.
Podejrzany został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Usłyszał już zarzuty narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu i uszkodzenia ciała 29-latka, posiadania narkotyków i ich udzielania celem uzyskania korzyści majątkowej.
W piątek 23 lutego sąd przychylił się do wniosku policji i wobec podejrzanego zastosował trzymiesięczny areszt. Jeżeli zarzuty się potwierdzą, podejrzany może trafić do więzienia nawet na 8 lat. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Podobne artykuły