Otwarto oferty trzech firm, które chcą zbudować tymczasowy most przez Wartę w Obornikach

Otwarto oferty trzech firm, które chcą zbudować tymczasowy most przez Wartę w Obornikach

OBORNIKI. Jak już informowaliśmy, przed rozpoczęciem remontu dużego mostu w ciągu drogi krajowej nr 11 ma powstać tymczasowa przeprawa, z której będą korzystać kierowcy i piesi.
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w ubiegłym tygodniu otworzyła oferty złożone w przetargu dotyczącym remontu mostu nad Wartą w Obornikach. Ujawniono, że GDDKiA chce przeznaczyć na tę inwestycję niespełna 16 milionów złotych. Zgłosiły się trzy zainteresowane firmy: Gotowski (16,1 mln zł), Most (19,7 mln zł) oraz Strabag (14,6 mln zł). Oferta Strabaga jest cenowo najkorzystniejsza. Trwa analiza ofert złożonych przez zainteresowane firmy.
Zgodnie z dokumentami przetargowymi, przed rozpoczęciem zasadniczych prac na moście, wykonawca będzie musiał zaprojektować i wykonać tymczasową przeprawę mostową z wykorzystaniem składanego mostu o minimalnej szerokości jezdni równej 6,60 m z jednostronnym chodnikiem dla pieszych o minimalnej szerokości 1,50 m zlokalizowanym po stronie zewnętrznej od strony dolnej wody, tak aby ruch pieszy prowadzić bezpiecznie, bez utrudnień dla prac remontowych.
Tymczasowy most ma być gotowy na koniec marca 2019 roku. Całość prac związanych z remontem mostu ma się natomiast zakończyć jesienią przyszłego roku.

Podobne artykuły