Starosta szuka w cudzych kieszeniach?

POWIAT OBORNICKI. Pracownicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Wiardunkach mało zarabiają. Brzmi to nieco jak truizm, bo kto niby zarabia dosyć?
Informujemy jednak o tym, ponieważ starosta obornicki postanowił podnieć płace personelowi z Wiardunek i to jest bardzo dobrze. Niestety, postanowił podnieść płace szukając pieniędzy w kieszeniach gmin powiatu obornickiego.
Tomasz Szrama mówił o tym podczas spotkania z sołtysami ziemi obornickiej, którzy zasypują go wnioskami o pieniądze dla poszczególnych wiosek, proszą o zakup kruszywa na drogi, finansowanie setek wydatków, a on tymczasem miałby finansować setkami, czy choćby dziesiątkami tysięcy nie tylko szpital powiatowy, ale jeszcze i Warsztaty Terapii Zajęciowej prowadzone przez wągrowieckie stowarzyszenie?
W podobnym tembrze wypowiedziała się, poproszona przez nas o komentarz, wiceburmistrz gminy Rogoźno. – Mamy zbyt długą listę potrzeb i oczekiwań finansowych naszych mieszkańców, by dokładać 20 tysięcy powiatowi do prowadzenia warsztatów.
Renata Tomaszewska uważa, że każdy z samorządów winien tak planować swoje wydatki, by pokrywały potrzeby wynikające z podziału ich kompetencji. Ani szpital powiatowy, ani Warsztaty Terapii Zajęciowej w kompetencjach gmin nie leżą.

Podobne artykuły