Gdzie przenieść targowisko?

Gdzie przenieść targowisko?

OBORNIKI. Gdy tylko pogoda na to pozwoli, a najpóźniej na początku kwietnia ruszy przebudowa obornickiego targowiska.
Burmistrz Tomasz Szrama prosi o sugestie, gdzie je na czas przebudowy przenieść.
Wcześniej był plan, by targowisko zorganizować na terenie przy OOK. Potem pojawiły się protesty, zwłaszcza wśród starszych osób z centrum Obornik, dla których droga za Wartę byłaby zbyt uciążliwa. Wśród zgłaszanych burmistrzowi kontrpropozycji był obornicki Rynek, jednak przeszkodą jest tam strefa płatnego parkowania, a do tego byłoby zbyt ciasno. Inną propozycją był dawny dworzec autobusowy. Tam jednak też ruszy remont. Proponowano: marinę nad Wartą, teren dawnej gęsiarni, ten jest prywatny, lotnisko w Słonawach, jakieś boisko, teren na Bielawach pomiędzy domami.
Tomasz Szrama kontaktował się też z kupcami, handlującymi na targowisku. – Na spotkanie przybyło 30 osób, rozmawialiśmy. Były różne sugestie, wszystkie braliśmy pod uwagę – powiedział Tomasz Szrama.
Na początek marca zaplanowany jest przetarg, potem będzie kolejne spotkanie z udziałem wykonawcy prac oraz znów z handlowcami. Główne założenia projektu wymuszają wzorce unijne. Połowa ma zostać zadaszona, połowa będzie po niebem. Powstaną nowoczesne sanitariaty i strefa na handel ekologiczny. Handlowce chcą, aby można było podjeżdżać pod wiaty, co wymusza ich podniesienie. Chcą też podwójnych modułów, by z frontu handlować, a z tyłu parkować samochód.
– Byłem na targowisku, rozmawialiśmy. To co handlowcy i kupujący życzyli sobie przy jednym starganie, to powtarzano przy kolejnych. Wszyscy pukali też o darmowe toalety – powiedział burmistrz.
Jedynym problemem jest przeniesienie na parę miesięcy targowiska w miejsce zastępcze i dla wszystkich możliwie wygodne.
Dalsze sugestie można składać na stronie Urzędu Miejskiego, w zakładce „napisz do burmistrza” lub na adres naszego tygodnika, a my owe sugestie przekażemy burmistrzowi.

Podobne artykuły