Przed kościołem lodówka dla biednych

OBORNIKI. Przy kościele Miłosierdzia Bożego ma stanąć lodówka. W lodówce będzie jedzenie, którym się może częstować każdy potrzebujący.
To inicjatywa zaproponowana przez Magdalenę Sekretarczyk, która widząc, ile się wokół marnuje jedzenia chce, by się podzielić jego nadmiarem z głodnymi.
– Ostatnimi czasy bardzo często spotykałam ludzi, którzy zwłaszcza w okresie zimowym, szukają jedzenia po śmietnikach. Zawsze pomagałam jak mogłam albo podzieliłam się tym co mam w portfelu albo też po ludzku szłam z tą osobą i kupowaliśmy dla niej jedzenie – mówi pani Magdalena.
Skontaktowała się w tej sprawie z ks. proboszczem Zbigniewem Urnym, który z całym przekonaniem zaakceptował ten pomysł.
Lodówka stanie w widocznym miejscu. Organizatorzy akcji zachęcają, aby wkładać do niej w pierwszym rzędzie produkty z długim terminem ważności. Pożądane są makarony, konserwy, serki, mleko. Do lodówki mogą trafiać też inne produkty, na przykład te, które pozostaną po uroczystości rodzinnej czy świątecznej. Dobrze, by nadmierne zakupy, zamiast tracić terminy ważności i zamiast trafiać do śmietnika wspierały tych, których na żywność czasem nie stać.
Nie wiadomo jak się sprawdzi ta akcja w Obornikach, ale z pewnością warto spróbować.

Podobne artykuły