Międzynarodowy sukces Karate Team Oborniki

Międzynarodowy sukces Karate Team Oborniki

BERLIN, OBORNIKI. Dużym sukcesem dla Karate Team Oborniki, prowadzonym przez Wojciecha Blocha zakończyły się międzynarodowe Mistrzostwa Karate Olimpijskiego – Berlin Open 2018, które odbyły się w sobotę 17 lutego na terenie obiektów olimpijskich w Berlinie.
Ponad 1000 zawodników z 29 krajów rywalizowało w kategoriach młodzików, juniorów i seniorów. Klub z Obornik wystawił do walk 11 zawodników, którzy zdobyli aż pięć medali oraz wiele miejsc punktowanych w czołowych ósemkach swoich konkurencji.
W kata indywidualnym U-16 brązowy medal zdobył Kacper Rodak, tuż za podium uplasował się Gracjan Maciejewski. Na trzecim stopniu podium stanął Jakub Kuklewski w kategorii kata U-18 , który wygrał cztery walki, przegrywając tylko ze zwycięzcą zawodów. Na najwyższym stopniu podium stanęły w kategorii kata drużynowego seniorek: Monika Kuźniak, Olga Kaczmarek, Julia Wojciechowska, a na drugim miejscu uplasowały się zawodniczki z Luksemburga i na trzecim Hiszpanki. Drugie miejsce w kategorii kata drużynowego juniorów zajęli: Mikołaj Michalak, Kacper Rodak, Jakub Kuklewski, którzy w finale przegrali kontrowersyjną decyzją sędziów z drużyną z Rosji.
W tej samej kategorii brązowy medal wywalczyli: Gracjan Maciejewski, Filip Kuźniak i Nikodem Januszak. W konkurencji kata indywidualnego U-14 Monika Dmytruszyńska dotarła do najlepszej czwórki zawodów, zajmując ostatecznie miejsce tuż za podium.
Bardzo dobrze zaprezentowała się również Marta Zydorczak, która znalazła się w czołowej ósemce turnieju.

Podobne artykuły