Dzień Babci i Dziadka

ROGOŹNO. W Rogozińskim Centrum Kultury odbyło się spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Bardzo licznie przybyli tam rogozińscy seniorzy, w tym członkowie Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Tradycyjnie nie zabrakło też władz samorządowych. Wszyscy goście otrzymali jako prezent od uczniów klas pierwszych z SP 3 czerwone serduszko z życzeniami.
Burmistrz Roman Szuberski złożył seniorom okolicznościowe życzenia, a potem wręczył przedstawicielce babć – Helenie Kinach symboliczny bukiet kwiatów. Po życzeniach było przedstawienie przygotowane przez uczniów z SP 3. Wytwornie ubrani, recytowali wierszyki oraz śpiewali piosenki o babciach i dziadkach.
Odbył się też koncert życzeń. Mali artyści wyszli na scenę z kartkami w kształcie serc i złożyli piękne życzenia wszelkiej pomyślności, zdrowia, wyższej emerytury oraz doczekania prawnuków. Uczniowie na koniec odśpiewali tradycyjne „Sto lat”. Po zakończonym występie, prezes RUTW Krystyna Gromanowska wraz z wiceprezes Barbarą Szuberską, słodkim upominkiem podziękowały uczniom i ich opiekunom za piękny występ.
Po części artystycznej rozpoczął się wykład, który przeprowadził dr Zbigniew Nowak. Głównym tematem prelekcji była miażdżyca – przyczyny jej powstawania oraz sposoby zmniejszania ryzyka wystąpienia tej choroby. Podczas wykładu była też mowa o takich zagrożeniach jak zły cholesterol, zawał serca, a także miażdżyca. Prelegent szybko nawiązał dobry kontakt z widownią, przez co zachęcił gości do aktywności i rozmowy. Zadawał pytania i wręczał skromne upominki za poprawną odpowiedź. Po wykładzie można było zakupić książkę, pt. „Nie lecz się reklamami leków” oraz produkty z tzw. „apteki pana Boga”, czyli naturalne leki ziołowe.

Podobne artykuły