Poseł Porzucek o obornickiej obwodnicy

Poseł Porzucek o obornickiej obwodnicy

OBORNIKI. Niedawno informowaliśmy o środkach rządowych przeznaczonych na projekty związane z przebudową drogi krajowej nr 11. W ramach tych środków Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała niedawno umowę na opracowania owych projektów dla 49-kilometrowego odcinka S11 Ujście-Oborniki. Dokumentację ma wykonać za 7 mln złotych firma TRAKT. Poseł z Poznania Bartłomiej Wróblewski (PiS) chętnie sypie obietnicami, tymczasem poseł Marcin Porzucek z Piły (PiS) prostuje.
W niedawnej rozmowie z naszą redakcją przekazał informacje, że priorytet mieć będzie nie odcinek Ujście Oborniki lecz Oborniki – obwodnica S-5 w Złotkowie. Trasą DK 11 nie zajmuje się już poseł Wróblewski lecz on, Marcin Porzucek i choć sam jest z Piły uważa, że odcinek poznański z obwodnicą Obornik musi powstać szybciej niż inne odcinki.
Marcin Porzucek uprzedza, że obwodnica powstanie dopiero po roku 2020, (w domyśle po 2025) niemniej taki jest plan i co by nie rzec, do dobra wiadomość dla oborniczan.
Na koniec rozmowy Marcin Porzucek obiecał być z nami w kontakcie, by przekazywać naszym czytelnikom to wszystko, czego się w sprawie obwodnicy dowie.

Podobne artykuły