Obornickie śmieci wywiezie PGKiM

GMINA OBORNIKI. Jak już wcześnie informowaliśmy w poznańskim GOAP-ie trwało nerwowe oczekiwanie na wynik odwołania zakwestionowanego zwycięzcy przetargu, wrocławskiej spółki Komunalnik, która zaproponowała kwotę podejrzanie niską, nie gwarantującą rzetelnego wykonania usługi wywozy odpadów. Ponadto spółka Komunalnik cieszy się fatalną opinią co do sposobu i jakości świadczenia usług, a kilka toczących się przeciwko niej spraw w paru prokuraturach na północnym zachodzie Polski, też jej splendoru ni wiarygodności nie dodaje.
Ostatecznie w miniony piątek, decyzją Krajowej Izby Odwoławczej, spółka Komunalnik przegrała odwołanie i decyzja rezygnacji z jej usług pozostała w mocy.
W tej sytuacji wszystko wraca do dawnego stanu. Konsorcjum Remondis nadal wywozi śmieci w Poznaniu, a spółka gminna PGKiM w Obornikach, jako (dla uproszczenia) operator strategiczny.
Jest w tym układzie ogromna zasługa wiceburmistrza Piotra Woszczyka, kory wyznaje mądrą zasadę, jeżeli nie możesz z kimś wygrać, to się do niego przyłącz, co wyszło PGKiM na dobre.
Prezes spółki Sławomir Haraj nadal wysyła swoich ludzi do prac zleconych spółce na terenie Poznania i tym sposobem w dość nerwowy okres wkroczył tak oczekiwany spokój.

Podobne artykuły