Długa w kawałkach

ROGOŹNO. Ulica Długa jest długa i utwardzona jedynie w części zurbanizowanej. Pozostała część ulicy jest gruntowa, wyboista i od zawsze bardzo zaniedbana.
Poprzednicy Romana Szuberskiego próbowali „coś z tym zrobić”, ale skutek był zawsze odwrotny od zamierzonego. Raz utwardzano ulicę gruzem naszpikowanym prętami zbrojeniowymi, innym razem zasypano ją toksycznymi popiołami.
Wreszcie Roman Szuberski powiedział: dosyć, czas na solidny remont. Jedynym problemem okazały się jak zwykle pieniądze i to znaczne. Koszt całej inwestycji to około sześć milionów złotych. Władze Rogoźna wystąpiły o wsparcie zewnętrzne. Było blisko, ale rząd obciął dofinansowania na przebudowy dróg i Rogoźno spadło cztery pozycje poniżej miejsca punktowanego dotacją.
Nadal jest szansa na wsparcie finansowe, ale dość niepewna, więc powstał projekt utwardzenia Długiej odcinkami. Najdroższą częścią zamierzenia jest odprowadzenie wód gruntowych, więc burmistrz zdecydował się na opcję tymczasową z odprowadzeniem wód do biegnącego obok drogi rowu. – Chcemy ogłosić przetarg w II połowie lutego, by wykonać dwa odcinki asfaltowe. Będzie to rozwiązanie doraźne, ale z planem na przyszłość – powiedział Roman Szuberski.
Uzyskał poparcie tego planu u niemal całej rady miejskiej, bo jedynie trzech radnych nie podjęło decyzji.

Podobne artykuły