Ostrowski kontra Szuberski o fotel burmistrza Rogoźna

Ostrowski kontra Szuberski o fotel burmistrza Rogoźna

ROGOŹNO. Choć do wyborów samorządowych jest jeszcze (lub tylko) 10 miesięcy, już pojawiają się kontrkandydaci obecnie rządzących. Informowaliśmy już o układaniu list do samorządu powiatowego, w innym miejscu informujemy o kontrkandydacie burmistrza Obornik.
Roman Szuberski, obecny burmistrz Rogoźna, także ma swego kontrkandydata, choć być może nie jedynego, ale za to głoszącego już otwarcie swój udział w nadchodzących wyborach.
To Krzysztof Ostrowski, były wiceburmistrz w poprzedniej kadencji, obecnie radny i członek zarządu powiatu. Choć pan Krzysztof pełniąc tę ostatnią funkcję wiele dla swej gminy nie zdziałał, jest radnym bardzo aktywnym i otwartym.
Obecne władze Rogoźna zarzucają mu jednak, że inwestycje powiatowe dla gminy Rogoźno są w tej kadencji znacznie mniejsze niż dla gminy Ryczywół i zdecydowanie mniejsze niż dla gminy Oborniki.
Krzysztof Ostrowski jest krytyczny wobec zamiarów Romana Szuberskiego dotyczących przebudowy placu Karola Marcinkowskiego.
Panowie Ostrowski i Szuberski rządzili w Rogoźnie jeden po drugim, więc ich działania wciąż są w pamięci wyborców. Rogozińscy wyborcy będą mieli niebawem okazję porównania dokonań Krzysztofa Ostrowskiego z dokonaniami Romana Szuberskiego.
Inwestycje to kategoria wyliczalna, choć nie są wszystkim. Wyborcy porównają też działania obu panów w sferze ochrony środowiska, wspierania oświaty, poprawy komunikacji, dbałości o sołectwa czy sam sposób sprawowania władzy.
W Rogoźnie znane jest też otocznie polityczne obu kandydatów i zapewne nie pozostanie ono bez wpływu na wybór obywateli.
Kto zatem wygra? Z pewnością najlepszy.

Podobne artykuły