Jakub Zastróżny z Urbania wśród najlepszych mechaników Europy

Jakub Zastróżny z Urbania wśród najlepszych mechaników Europy

URBANIE, FRANKFURT. Tak jak gastronomicy, czy fryzjerzy, tak i mechanicy motocyklowi spotykają się na europejskich zawodach, by sprawdzić swoje umiejętności, pokazać swój talent i zaprezentować osiągniecia swojej szkoły, swojego miasta i swego kraju w dyscyplinie, w której się doskonalą.
Miło nam w związku z tym donieść, że pochodzący z Urbania Jakub Zastróżny, uczeń Branżowej Szkoły w Zespole Szkół Budowlanych w Poznaniu zajął 8. miejsce podczas Mistrzostw Europy Młodych Mechaników Motocyklowych we Frankfurcie nad Menem.
Jakub wystąpił tam reprezentując Polskę, jako jeden z najmłodszych uczestników konkursu. Uczęszcza do drugiej klasy w zawodzie mechanik motocyklowy, kształci się w Poznaniu przy ul. Grunwaldzkiej, a praktyki odbywa w poznańskim warsztacie YAMAHA. Tu warto dodać, że w Polsce kształci się mechaników motocyklowych dopiero od trzech lat. Jedyną szkołą kształcącą w tym zawodzie w naszym regionie jest ZSB Poznań. Jakub Zastróżny z Urbania sprawił swym sukcesem, że w branży mechaniki motocyklowej zaistniała też gmina Oborniki, znana już od dawna z wybitnych motocyklistów sportowych i sportów motocyklowych, a teraz i z mechaników.

Podobne artykuły