Kolejny Bal Sołtysów oraz rozterki pani Justyny

OBORNIKI. W sali restauracji Marcus odbył się doroczny Bal Sołtysów z gminy Oborniki. W karnawałowy wieczór bawiło się ponad 100 osób. Był to bal maskowy, przygotowany przez samorząd sołtysów z Aleksandrą Łukaszyk na czele. Prócz sołtysów do sali restauracji przybyli także członkowie rad sołeckich, a ich gościem był burmistrz Tomasz Szrama, który przybył wraz z wiceburmistrzem Piotrem Woszczykiem. Obaj panowie ufundowali sołtysom wspaniały tort, będący wyrazem uznania dla ich starań.
Sołtysi bawili się doskonale, a na jednym z forów internetowych pani Justyna pytała: Po co organizujecie takie imprezy i kto za nie płaci? Na to pytanie odpowiedziała osobiście prezes Obornickiego Stowarzyszenia Sołtysów Aleksandra Łukaszyk: Bawimy się, bo lubimy, bo jest karnawał, bo sołtysom potrzebne jest jak wszystkim innym wytchnienie po pracy, a za wszystko płacimy my sami, bowiem jest to bal składkowy, organizowany za prywatne pieniądze sołtysów i ich gości. Gdyby pytająca też chciała się bawić wystarczy, że kupiłaby bilet.
Pani Justyna miała też wobec sołtysów inny zarzut: Nie po to was wybieraliśmy, żebyście do białego rana balowali. Nie prosiliśmy pani prezes o komentarz wobec tego zarzutu, bo cóż mogłaby mądrego powiedzieć na tak głupie stwierdzenie.

Podobne artykuły