Wkrótce nowa przychodnia

Wkrótce nowa przychodnia

POPÓWKO. Mieszkańcy Popówka przez długie lata korzystali z lokalnej przychodni, nie tracąc czasu na przejazdy do Obornik lub Objezierza. Czas mijał, a nieremontowana latami przychodnia popadała w coraz większą degradację.
Stan przedwojennego jeszcze budynku stał się z czasem na tyle zły, że przebywanie w nim zaczęło być niebezpieczne, a szkoda było inwestować w jego remont. Nawet, gdyby władze Obornik się na to zdecydowały, to na przeszkodzie stała też niefunkcjonalność przychodni, co wiązałoby się z jej całkowitą przebudową.
Burmistrz Tomasz Szrama nie brał pod uwagę zamknięcia przychodni, bowiem korzystało z niej wiele wsi oddalonych znacznie od Obornik. W ten sposób zapadła decyzja o budowie nowej przychodni.
Został wykonany już projekt, który uwzględnia nie tylko sam budynek, ale też dojście do niego, miejsca parkingowe i ułatwienia dla osób niepełnosprawnych. W samym budynku powstanie gabinet lekarski i diagnostyczno-zabiegowy, poczekalnia na 9 osób z pomieszczeniem rejestracji pacjentów, toaleta z przedsionkiem, spełniająca także wymogi dla osób niepełnosprawnych. Będą też pomieszczenia socjalne dla personelu wraz z toaletą, porządkowe, magazynowe i na odpady medyczne. Całość stanie w sąsiedztwie obecnej świetlicy wiejskiej.
Budowa przychodni obejmuje stworzenie pomieszczenia dla filii biblioteki. W ten sposób uda się upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Popówko zyska okazały i funkcjonalny kompleks ze świetlicą, przychodnia i biblioteką, a prace budowlane ruszą jeszcze w tym roku.

Podobne artykuły