Przegląd twórczości ks. Twardowskiego

Przegląd twórczości ks. Twardowskiego

OBORNIKI. W gościnnych murach biblioteki publicznej odbył się III Międzyszkolny Przegląd Twórczości ks. Jana Twardowskiego, którego organizatorem był Zespół Szkół w Kowanówku.
Wśród zaproszonych gości na widowni zasiedli ks. Rafał Banaszak, Dorota Mullauer z Przedszkola nr 1 „Bajeczka” w Obornikach, Katarzyna Rabiega z wydawnictwa Świętego Wojciecha w Poznaniu oraz Elżbieta Kidacka – ilustratorka książek ks. Jana Twardowskiego.
Podczas przeglądu wystąpili: Zespół Do Re Mi z ZS w Kowanówku pod kierunkiem Moniki Bąkowskiej, klasa III c ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Obornikach pod kierunkiem Joanny Mazur, klasa III ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Obornikach pod kierunkiem Katarzyny Siwickiej-Jóźwiak oraz klasa III d wraz z Krystianem Chrzanowskim, uczniem klasy IV ze Szkoły Podstawowej nr 2 pod kierunkiem Magdaleny Henschel.
Impreza, która już na stałe wpisała się w kalendarium bibliotecznych wydarzeń, została przygotowana głównie przez uczniów najmłodszych klas, co bardzo cieszyło zarówno organizatorów jak i wychowawców oraz ich opiekunów. Pełne ciepła spotkanie wypełnione było melodyjnym śpiewem, dźwięcznym graniem na bum bum rurkach, a nade wszystko, piękną recytacją.
Widzowie mieli okazję zobaczyć również wspaniałe misterium bożonarodzeniowe wykonane przez uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2. Wydarzeniu towarzyszył tradycyjny kiermasz książek z Wydawnictwa św. Wojciecha.

Podobne artykuły