Finał w Kowanówku i na koncie ponad 16 tysięcy

Finał w Kowanówku i na koncie ponad 16 tysięcy

KOWANÓWKO. W tym roku finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy społeczność Zespołu Szkół w Kowanówku rozpoczęła już w poniedziałek 8 stycznia. Przez cały tydzień, codziennie do piątku, prowadzony był na terenie szkoły sklepik i barek WOŚP, z którego udało się uzyskać rekordowe 834 zł i 65 gr!
Finał akcji nastąpił 14 stycznia. Brali w nim udział tacy uczniowie: jak Maria Kulmińska, Zuzanna Kulmińska, Weronika Rossa, Filip Majchrzak, Mateusz Frąckowiak, Mikołaj Jeżewski, Arkadiusz Nowak, Daniel Chojnacki oraz absolwenci placówki: Hubert Rosół i Tomasz Jeżewski, bo warto wiedzieć, że bracia Jeżewscy z Kowanowa zawsze chętnie wspierają wszelkie akcje prowadzone w ich szkole. Przyłączyli się nauczyciele w osobach: Alicja Seredyńska, Sylwia Bardzik, Maciej Pawlak, Jarosław Kaczmarek oraz rodzice – Elżbieta Kulmińska i Przemysław Chojnacki. Wszyscy wymienieni spotkali się w szkole w Kowanówku, żeby po raz dziesiąty zagrać w XXVI finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tego dnia od rana uczniowie szkoły w roli wolontariuszy WOŚP wraz z opiekunami chodzili po Kowanówku oraz Kowanowie i zbierali dobrowolne datki od napotkanych osób. W tym roku zbiórka przebiegała bardzo sprawnie, a darczyńcy byli bardzo hojni. Dzięki wysiłkowi zbierających i przede wszystkim hojnym ofiarodawcom, udało się zebrać w terenie 2267 zł 72 gr.
– Ostatecznie ze zbiórki na terenie naszej szkoły, Kowanówka i Kowanowa zebraliśmy rekordowe 3102 zł i 37 gr! Nigdy nie zebraliśmy takiej sumy. Warto wspomnieć, że w trakcie naszej wieloletniej współpracy z WOŚP, wolontariusze z Zespołu Szkół w Kowanówku zebrali w sumie 16 028 zł i 76 gr. Wszystkim darczyńcom, którzy wsparli nasz wysiłek bardzo dziękujemy! Do zobaczenia w przyszłym roku – powiedział Maciej Pawlak

Podobne artykuły