Jest pozwolenie, w marcu ruszą prace na torach i dworcu w Obornikach

Jest pozwolenie, w marcu ruszą prace na torach i dworcu w Obornikach

POWIAT OBORNIKI. Gdy ostatnio informowaliśmy o bliskim początku prac na trasie kolejowej z i do Obornik inwestor nie miał jeszcze pozwolenia. Teraz ma już wszystkie potrzebne pozwolenia wydane przez wojewodę i może rozpoczynać niebawem dalszy etap prac nad przebudowa torowiska i infrastruktury okołokolejowej.
Trzeci etap inwestycji ruszy w marcu, a mowa o odcinku pomiędzy Obornikami i Piłą oraz na drugim torze między Poznaniem i Obornikami. Przeczytaliśmy w dostępnej nam dokumentacji, że – przebudowie ulegnie zarówno układ torowy, jak i towarzysząca mu infrastruktura kolejowa. Zostaną wyremontowane również obiekty inżynieryjne, a część z nich zostanie dostosowana do przejść dla zwierząt. Ponadto przebudowane i wyremontowane zostaną przejazdy i przejścia w poziomie szyn, a część przejazdów zostanie zlikwidowana. W ramach prac przebudowane lub wybudowane zostaną perony na przystankach Oborniki Miasto, Rożnowo, Parkowo, Tarnowo Rogozińskie i dalej w kierunku Piły.
Prace w ramach trzeciego etapu będą podzielone na dwie części. Od marca do maja będzie kursować między Wargowem i Obornikami autobusowa komunikacja zastępcza, a od maja do sierpnia między Obornikami i Piłą.
Po zakończeniu wszystkich prac, czas przejazdu między Poznaniem a Piłą ma się skrócić o około 40 minut, z dwóch godzin obecnie do 1 godziny i 20 minut. Inwestycja ma potrwać maksymalnie do grudnia 2019 roku. Wartość projektu to około 500 mln złotych netto.

Podobne artykuły