Mokka zastąpi Yeti

Mokka zastąpi Yeti

OBORNIKI. Przed otwarciem sesji rady miejskiej odbyło się uroczyste przekazanie obornickim policjantom nowego radiowozu. Za pojazd podziękował komendant Wojciech Spychała:- Poprosiliśmy o dofinansowanie samochodu z napędem 4×4 dla dzielnicowych. Ten otrzymany jest idealny dla naszych potrzeb i na nasz teren. 50% środków na ten samochód jest dla nas ogromnym i bardzo potrzebnym wsparciem. W akcji wzięły udział wszystkie gminy, tym jest nam milej. Następnie burmistrz Tomasz Szrama wręczył komendantowi symboliczne kluczyki, a ten przekazał je dzielnicowej sierżant Magdalenie Zeman.
Co prawda policjanci zwracali się o dofinansowanie Skody Yeti, ale władze centralne zdecydowały o zamianie Skód na Ople. Obornicki Opel Mokka został przeznaczony dla funkcjonariuszy wydziału prewencji komendy policji w Obornikach. To model „X” z benzynowym silnikiem o mocy 140 KM i napędem 4×4. Oznakowany i dobrze wyposażony. Będzie służył policjantom z prewencji.
Samochód policjanci zaparkowali obok budynku magistratu, więc radni z zainteresowaniem go obejrzeli i słychać było jedynie słowa zadowolenia.

Podobne artykuły