Małgorzata Ludzkowska zdobyła pieniądze dla szpitala

Małgorzata Ludzkowska zdobyła pieniądze dla szpitala

OBORNIKI. Ostatnio sporo miejsca poświęcamy na naszych łamach dyrektor obornickiego szpitala Małgorzacie Ludzkowskiej i za każdym razem mamy dobre wieści. Mniej miło było w listopadzie ubiegłego roku, gdy szpital w Kowanówku uzyskał ogromnie wsparcie finansowe, a obornicki szpital go nie dostał, choć Małgorzata Ludzkowska bardzo się o nie starała.
Wnioskowała o pieniądze z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020 na zakup sprzętu medycznego dla oddziału paliatywnego, którego szpital nie ma oraz na wyposażenie sali operacyjnej z salą wybudzeń na bloku operacyjnym, bardzo szpitalowi potrzebnych.
Małgorzata Ludzkowska odwołała się od decyzji marszałka, dowodząc jak bardzo pieniądze są szpitalowi potrzebne.
Jednocześnie udało się samorządowi wojewódzkiemu wygospodarować z funduszy unijnych dodatkowe pieniądze w kwocie 45 mln zł, dzięki czemu mógł zweryfikować punktację, zmienić ją i przyznać obornickiemu szpitalowi bardzo oczekiwaną kwotę 1,573 miliona złotych.
Za te pieniądze zostanie doposażona sala operacyjno-ortopedyczna z salą wybudzeń w bloku operacyjnym. Zakupiony będzie stół operacyjny, aparat do znieczuleń z kardiomonitorem oraz nowoczesny aparat rentgenowski, pompy infuzyjne oraz defibrylatory.
Za pozostałe pieniądze ma zostać zakupiony sprzęt i aparatura medyczna dla tworzonego oddziału paliatywnego. Tu pewnym problemem jest to, że oddziału nie ma, pacjentów nie ma. Nie ma też kontraktu i może go nie być. Będą za to łóżka pielęgnacyjne i przeróżna aparatura.
Tak czy inaczej, pozyskanie ogromnych środków przez Małgorzatę Ludzkowska jest niewątpliwym sukcesem i dowodzi jej sprawności na stanowisku menadżera szpitala.

Podobne artykuły