Kwesta na ziemi ryczywolskiej

Kwesta na ziemi ryczywolskiej

RYCZYWÓŁ. 26 finał WOŚP przeszedł już do historii, ale nie sposób nie wspomnieć o udziale w nim wolontariuszy z ziemi ryczywolskiej.
W Ryczywole trzeci rok z rzędu zagrali z wielkim sercem. Szefową sztabu niezmiennie była Anna Nowicka, a chęć współpracy zadeklarowały takie instytucje jak: lokalne gimnazjum wraz ze Stowarzyszenie Przyjaciół Gimnazjum, Gminny Ośrodek Kultury, Ochotnicza Straż Pożarna, sołectwo Ryczywół i Klub Sportowy Golnica. Do pracy w sztabie zgłosiło się 30 wolontariuszy i gdyby nie ograniczenia ilościowe, byłoby ich o wiele więcej. Pomoc i zainteresowanie firm, przedsiębiorców oraz osób prywatnych przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów, czego dowodem był imponujący stół licytacyjny. Był to bardzo budujący fakt, dający nadzieję na kolejne podobne akcje. Wśród darczyńców znajdowało się blisko pięćdziesiąt osób. Działania ryczywolskiego sztabu na bieżąco prezentowane były na stronie fejsbukowej WOŚP Ryczywół, a cała finałowa impreza wstawiana była bezpośrednio na stronę sztabu w Warszawie, z czym sobie doskonale poradziła Anna Jęśko i dzięki niej aż jedenaście razy w telewizji TVN pojawili się ryczywolscy wolontariusze.
Swoją chęć pomocy wyrazili również ultrasi Golnicy, którzy wraz z Klubem Sportowym Golnica zorganizowali w sobotę 13 stycznia mecz, podczas którego zagrali ze strażakami z ryczywolskiej jednostki. Rozgrywki cieszyły się dużym zainteresowaniem publiczności. Mecz, który sędziował Dawid Gruchot okazał się zaciętą rywalizacją i dobrym sposobem na wspólną zabawę z orkiestrowym serduszkiem. Strażacy nie byli dłużni ultrasom, ponieważ zorganizowali sztafetę, w której należało zmierzyć się ze sprzętem strażackim. Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze, drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy jako wyraz podziękowania za włączenie się w granie z orkiestrą. Oprawę muzyczną sportowego dnia zapewnił DJ Beny – Benon Świderski.
W finałową niedzielę w murach ryczywolskiego domu kultury rozbrzmiewała muzyka i słychać było wielki gwar. Były koncerty lokalnych artystów przygotowanych przez Lecha Farona, licytacje prowadzone przez Krzysztofa Piechowiaka, Lecha Farona i Annę Nowicką. Kawiarenka przygotowana przez panie ze Stowarzyszenia Przyjaciół Gimnazjum serwowała napoje i ciasta. Na placu przed domem kultury dzieci pomalowały samochód, uczestniczyły też w przeróżnych animacjach.
Bezpłatnie badano wzrok, uczono pierwszej pomocy przedmedycznej, zajadano się pyszną grochówką i hot-wołkiem przygotowanym przez sołectwo Ryczywół. Można było pojeździć taksówką z czasów PRL-u i wozem strażackim. Zebrane osoby odtańczyły Belgijkę, do której zaprosiła Anna Krawczyk. Całość zakończono imponującym światełkiem do nieba.
Wszystko to złożyło się na kolejny sukces ryczywolskiej orkiestry. W pierwszym roku po przyłączeniu się do WOŚP zebrano 12.600 zł, rok temu blisko 23 tysiące, a w tym roku aż 30.216 zł, co pokazuje zaangażowanie wolontariuszy i osób, które chętnie zasilały puszki. Prawdziwym hitem były licytacje, dzięki którym zebrano 13.130 zł, a wśród kupujących była wójt gminy, która kolejny raz „kupiła” rodzinny obiad.
Skrupulatnym liczeniem gotówki zajęły się panie Janina Feldmann, Izabela Serwin, Marzena Kaźmierczak. Dokładna i profesjonalna praca przełożyła się na fakt, iż bezpieczne koperty z pieniędzmi i niezbędne protokoły bez problemu zostały zdeponowane w siedzibie mBanku w Poznaniu.
Ryczywolski sztab składa za naszym pośrednictwem ogromne podziękowania wszystkim, którzy – przyczynili się do sukcesu tej imprezy. Bez zaangażowania ludzi dobrej woli, bez charytatywnej pracy, sponsoringu, nie byłoby szansy na tak wielki sukces. Dziękujemy i do zobaczenia za rok.

Podobne artykuły