Nowa droga w Jaraczu

Nowa droga w Jaraczu

JARACZ. W czwartek została oficjalnie otwarta i przekazana mieszkańcom Jaracza nowa droga, a właściwie dwie drogi, bo ta główna, wiodąca do świetlicy i na boisko, ma swoją odnogę. Drogi za kwotę 430 303 złote zrealizowała firma BIMEX z Rudy. Jej nawierzchnię stanowi kostka betonowa ułożona tak, by w drogę łatwo wsiąkała woda, a do tego powstały wygodne dla pieszych chodniki.
Pomimo ulewnego deszczu i solidnego wiatru na otwarcie przybyło wiele osób, a wszystkie powitał serdecznie sołtys Jaracza Damian Nerkowski. Zanim poprosił o głos burmistrza Romana Szuberskiego, bardzo mocno podkreślił zasługę swego poprzednika Bartosza Perlicjana w przebudowie tej drogi.
Roman Szuberski wyliczył, że to już szósta droga przebudowana w tym roku na terenie Rogoźna i gminy, co jest historycznym ewenementem. Nie krył zadowolenie z faktu, że droga ta będzie służyła dużej ilości osób, bowiem prowadzi do ważnego miejsca integracji, wypoczynku i relaksu. Sołtys dopowiedział, że u końca owej drogi, przy boisku i placu zabaw powstaje właśnie zewnętrzna siłownia.
Nową drogę poświęcił ks. Jan Andrzejewski, proboszcz parafii w Parkowie, a wstęgę przecięli prócz burmistrza i jego zastępczyni Renaty Tomaszewskiej, także przewodniczący rady Henryk Janus, radny Bartosz Perlicjan, skarbnik gminy Maria Kachlicka oraz ks. Jan Andrzejewski i Lidia Myrda. Pani Lidia byłą szczególnie tego dnia rada, bowiem przebudowaną ulicę przemierza wiele razy dziennie, a o tej porze roku bez gumiaków i wielkiej zręczności było to zadanie bardzo trudne.
Na koniec wszyscy przybyli na uroczystość przespacerowali się, pomimo kiepskiej pogody, nową drogą do świetlicy wiejskiej, by wspólnie posiedzieć przy kubku gorącej kawy i wybornym cieście.

Podobne artykuły