Prestiżowe wyróżnienie 
dla Obornik

OBORNIKI. Oborniki znalazły się wśród 21 wyróżnionych przez wojewodę wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna oraz wicewojewodę Marlenę Maląg gmin, podczas podsumowania konkursu „Wielkopolska Gmina Przyjazna Rodzinie”. Wyróżnienie odebrał z ich rąk burmistrz Tomasz Szrama.
Gmina w ostatnich latach wdrożyła sporo inicjatyw, które ułatwiają funkcjonowanie i poprawiają byt rodzin, a to zostało zauważone przez organizatorów konkursu. W 2015 r. rada miejska uchwaliła „Program wspierania rodziny w Gminie Oborniki.” W ramach działań gmina finansuje programy profilaktyczne w szkołach, zleca prowadzenie przez TPD trzech świetlic opiekuńczo-wychowawczych, dofinansowywane są różne formy wypoczynku z programem profilaktycznym. W 2016 roku realizowany był program dla kobiet „Przemocy mówimy nie”, a także programy „Narkotyki – to nie dla nas” oraz „Ramię w ramię”. Oborniki wdrożyły Kartę Dużej Rodziny i to jeszcze przed programem rządowym. Wdrożono także Obornicką Kartę Seniora, na podstawie której seniorzy m.in. bezpłatnie poruszają się komunikacją gminną, mogą bezpłatnie zaszczepić się przeciwko grypie oraz uzyskać 50% bonifikaty od stawki czynszu dzierżawnego. Warto tu dodać, że Obornicka Karta Seniora stała się wzorcem dla wielu innych gmin.
Oborniki prowadzą bezpłatną naukę pływania dla najmłodszych, buduje się place zabaw, siłownie zewnętrzne, wdraża pakiety edukacyjne, organizuje wydarzenie rodzinne,, pomaga stowarzyszeniom działającym na rzecz osób niepełnosprawnych, organizuje zbiórki żywności. To tylko część z inicjatyw ułatwiających życie oborniczanom. Stąd w pełni uzasadnione na tle całego kraju wyróżnienie dla Obornik.

Podobne artykuły