Gwałciciele i pedofile mieszkali za miedzą

POWIAT OBORNICKI. Rejestr pedofilów i gwałcicieli jest już dostępny w Internecie. Ministerstwo Sprawiedliwości zamieściło tam dane i zdjęcia przestępców seksualnych. Można się dowiedzieć gdzie mieszka pedofil lub jak wygląda gwałciciel. Program sprawdził się w wielu krajach, być może sprawdzi się też w Polsce. Rejestr Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym od początku stycznia tego roku zaczął działać jako ogólnodostępny rejestr przestępców seksualnych. Może do niego zajrzeć każdy, kto ma dostęp do internetu.
Na listę trafiają recydywiści i gwałciciele, których ofiarami były dzieci poniżej 15. roku życia. To również sprawcy gwałtów zbiorowych i tych ze szczególnym okrucieństwem. Rejestr pedofilów i gwałcicieli jest bardzo przejrzysty. Można sprawdzić znając imię, nazwisko, datę urodzenia, zdjęcie oraz miejscowość, w której przestępca jest zameldowany. Można skorzystać też z wyszukiwarki i sprawdzić, jacy przestępcy seksualni pochodzą z danego miasta lub odszukać ich po nazwisku. 
Najbliżej miejscowości powiatu obornickiego mieszkali do niedawna, bo teraz odsiadują dłuższe lub krótsze wyroki: 36 letni Krzysztof Krawczyk z Szamotuł, który został skazany na 15 lat pozbawienia wolności. Siedzi w zakładzie zamkniętym w systemie terapeutycznym w związku z zaburzeniami preferencji seksualnych. Ma zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej i na odległość mniejszą niż 100 metrów oraz zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną w jakikolwiek sposób na zawsze.
Spora grupa jemu podobnych pochodzi z Wągrowca. Dominik Chludziński ma lat 25 i został skazany na 2 lata pozbawienia wolności oraz dozór kuratora sądowego, a ponadto na 5 lat zakazu kontaktowania się z pokrzywdzonym małoletnim, 5 lat zakazu zbliżania się do pokrzywdzonego na odległość mniejszą niż 10 metrów.
49-letni Piotr Hak posiedzi ponad 15 lat. Podobnie Krzysztof Krawczyk odsiadujący od pięciu lat w Goleniowie swój 15 letni wyrok, 40-letni Artur Kurzawa i 24-letni Sławomir Watała. Tomasz Kryszak skazany został na 2 lata, choć wykonanie wyroku sąd zawiesił warunkowo na 5 lat.
Publikujemy ich dane osobowe, bowiem są jawne i każdy może je znaleźć pod adresem rps.ms.gov.pl.

Podobne artykuły