Samochód powodem pożaru domu

Samochód powodem pożaru domu

SŁONAWY. Takiego przebiegu wydarzeń nie mogła przewidzieć mieszkanka Słonaw wjeżdżając w miniony czwartek do garażu swojego nowego domu.
Do niedawna jeszcze mieszkańcy Połajewa wybudowali w Soławach bardzo ładny dom. Mieszkająca w nim kobieta wjechała w czwartek 4 stycznia swą Toyotą do garażu, zamknęła drzwi i udała się do swoich zajęć. Nie mogła przypuszczać, że samochód z silnikiem wysokoprężnym zacznie się nagle palić.
Pierwszy zauważył to jej sąsiad i zadzwonił do męża kobiety. Dopiero ten zadzwonił do żony, by zapytać co się dzieje, bo z ich garażu wydobywają się kłęby dymu.
Szybko się okazało, że to pożar, a ogień zajął już wszystko co łatwopalne w garażu i trawi to co nad nim. Wezwani na miejsce strażacy ugasili płomienie i zdławili pożar w zarodku. Strat nie udało się jednak uniknąć. Wśród nich jest samochód marki Toyota, który nie miał ubezpieczenia auto casco. Ubezpieczony był na szczęście dom, choć nie ma pewności, że pokryje ono wszystkie straty. Nawet jeżeli je pokryje, to stresu związanego z pożarem nie zrekompensuje.

Podobne artykuły