W Tarnowie bezpieczniej dla pieszych

TARNOWO. O niebezpiecznym przejściu przez drogę krajową w Tarnowie było wiadomo od dawna, a i na naszych łamach ten temat przewijał się dość periodycznie. Zakręt ze wzniesieniem z jednej strony i zakrętem z drugiej, stwarzał zagrożenie, a ostatnio niechlubnie „zasłynął” w lipcu, gdy doszło tam do śmiertelnego potrącenia 61-letniego pieszego przez jadąca ciężarówkę.
Chociaż mężczyzny nie zabiła droga, lecz nieuwaga kierującego, to moment ten stał się dla zarządcy drogi wyjątkowo silnym impulsem do działań. Mieszkańcy wsi zwrócili się o pomoc do posła Krzysztofa Paszyka. Ten udał się do dyrekcji zarządcy drogi GDDKiA Poznań i przy przejściu dla pieszych pojawiła się sygnalizacja świetlna. Wiszące na wyniesionych wysoko wspornikach sygnalizatory są widoczne z daleka. Pojazdy zwalniają, a ich kierowcy stali się ostrożniejsi. Całe przejście zostało dodatkowo oświetlone o zmierzchu, a piesi mają do dyspozycji przyciski zgłoszeniowe włączające zielone światło.
Tym sposobem kolejna interwencja posła PSL Krzysztofa Paszyka, wcześniej dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu, dobrze pojmującego zasady bezpieczeństwa na drogach, okazała się bardzo skuteczna.

Podobne artykuły