Turniej w szermierce historycznej

OBORNIKI. Koniec minionego roku mógł kojarzyć się ze szczękiem białej broni niosącym się w murach sali sportowej przy ulicy Obrzyckiej. W grudniu minionego roku odbyła się bowiem w Obornikach druga edycja turniejów Szermierki Historycznej Falcons Cup oraz Team Triathlon Tournament, czyli w skrócie T3. Falcons Cup pełnił rolę oficjalnych Mistrzostw Polski i rozegrano podczas turnieju trzy najbardziej popularne w Polsce konkurencje. W serii zmagań „Długiego miecza” oraz „Szabli” wystartowało 32 zawodników. W turnieju „Rapiera – 28. Rozegrana została także konkurencja „Długiego Miecza Kobiet”, w której zmagała się piątka zawodniczek. W turnieju drużynowym T3 grupy zawodników ścierały się na każdą broń.
W konkurencji wśród walczących długim mieczem trzecie miejsce zajął Konrad Kramarz z Mordschlag Łódź. Drugie miejsce zdobył Łukasz Dąbrowski z Fechtschule Gdańsk. Złoto i pierwsze miejsce w polskim rankingu Szermierki Historycznej oraz tytuł Mistrza Polski wywalczył Maciej Kwiek z poznańskiej sekcji ARMA-PL. W turnieju „Rapiera” brąz powędrował do Tomasza Kraśnickiego z Rebel Fencing z Wrocławia, srebro zdobył Stanisław Nagórski z Fechtschule Gdańsk, a złoto wywalczył w tej kategorii Filip Łakomy z Poznańskiej Grupy Fechtunku Salut. W konkurencji „Szabli” trzecim był Aleksander Frydrych z Poznańskiej Grupy Fechtunku Salut, drugim Konrad Kramarz zawodnik Mordschlag Łódź, a pierwszym Antek Olbrychski z Akademii Szermierzy z Warszawy.
W konkurencji kobiet brąz zdobyła Marcjanna Jelińska z Freifechter Wrocław, srebro Malwina Kołb z poznańskiej ARMA-PL, złoto zdobyła  Joanna Koprowska z Akademii Szermierzy.
W kategorii „Korda z Puklerzem” trzecie miejsce zdobył Grzegorz Sarna z Akademii Szermierzy, drugie miejsce zajął Filip Łakomy z SALUT, a pierwsze miejsce na podium zajął znów Antek Olbrychski z Akademii Szermierzy, młodszy syn Rafała i wnuk Daniela Olbrychskiego, niezapomnianego filmowego Kmicica.

Podobne artykuły