Odnaleziono zwęglone ciała trzech osób, które zginęły w pożarze domu

Odnaleziono zwęglone ciała trzech osób, które zginęły w pożarze domu

KAZIOPOLE. W sobotę jedna z mieszkanek powiatu obornickiego zgłosiła, że od kilku tygodni nie ma kontaktu z córką, która mieszka w domu znajdującym się niedaleko Kaziopola, w dużej odległości od innych zabudowań. Dopiero w niedzielę wysłano na miejsce patrol policji. Budynek położony był w lesie a dojazd do niego był utrudniony. Na miejscu policjanci dokonali makabrycznego odkrycia. Znaleźli pogorzelisko a w nim trzy zwęglone ludzkie ciała.
Wnętrze domu była wypalone całkowicie. W jednym ze zniszczonych pokoi policjanci odkryli dwa ciała, w sąsiednim pokoju jeszcze jedne zwłoki.
Według straży pożarnej nie wpłynęło do niej żadne zgłoszenie o pożarze w tej okolicy, stąd nie wiadomo, kiedy doszło do tragicznego zdarzenia. Wyjaśni to dopiero śledztwo, które podjęli biegli. W ich wstępnej ocenie pożar wybuchł przed wieloma dniami. Wskazuje też na to stan zachowania zwłok. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że poszukiwana przez matkę córka była 25 listopada w urzędzie gminy w Rogoźnie. Pożar więc najprawdopodobniej miał miejsce po tej dacie.
Miejsce zabezpieczyli strażacy z OSP Gościejewo, których zadaniem było m. in. oświetlenie terenu.
Około godziny 15 w niedzielę do Kaziopola przyjechał prokurator, który przejął nadzór nad śledztwem. W jego pierwszej ocenie nie można na razie wykluczyć żadnej hipotezy dotyczącej przebiegu zdarzenia i przyczyn śmierci trzech osób. Przyczyny te ustali dopiero sekcja zwłok, która przeprowadzona zostanie jeszcze przed świętami.

Podobne artykuły