Oborniki potęgą w tenisie stołowym

Oborniki potęgą w tenisie stołowym

OBORNIKI. Corocznie grudzień, to miesiąc dużej liczby turniejów i zawodów tenisa stołowego. Na początku grudnia odbył się w sali SP nr 2 Rodzinny Turniej. W kategorii dzieci do klasy IV zwycięzcami byli: Maria i Marta Magdziarek, Grzegorz i Łukasz Czapla, Blanka i Kazimierz Balcerowiak oraz Jan i Darek Gałat. W kategorii dzieci klasy V i starsze najlepszymi okazali się: – Borys Smela i Krystian Stańko, Weronika i Norbert Cieciora, Antoni Janka i Bernard Farmuz, Zuzanna i Rafał Bonek, Agata i Beata Ławniczak, Nikola i Gracjan Pocentek, Natalia Idziak i Dawid Tomaszewski.
Kolejnymi zawodami turniejem był Turniej Dzieci. Tam w kategorii klas V i młodszych zwycięzcami okazali się: Aleksandra Wasinkiewicz – Luboń, Maria Magdziarek – Wargowo, Angelika Nowak – Lubasz i Blanka Balcerowiak – Oborniki. W kategorii klas V i młodszych wyróżnili się: I – Wawrzyniec Glura z Zielątkowa, II – Adam Białek z Obornik, III- Jakub Hoffmann z Wymysłowa i jako IV – Maksymilian Danielewicz z Kleszczewa. W kategoria klas VI i starszych kolejność była następująca: I – Aleksandra Nowak- Oborniki, II – Zofia Gizińska – Mrowino oraz III i IV – Agata Ławniczak i Monika Derkowska z Obornik. Corocznie w zawodach uczestniczy w całym cyklu od 250 do 300 tenisistów stołowych.
W grudniu odbył się też półfinał Pucharu Polski Kobiet. Tam królowały: MKS TS Warta Oborniki, Nałęcz Ostroróg i TTS Trzemeszno. Zespół Warty Oborniki zajął I miejsce i awansował do finału wojewódzkiegoe. Zespół Warty wystąpił w składzie: Nowak A.- 3,5 pkt, Ławniczak A.- 2 pkt, Cieciora W. – 2 pkt pkt i Bogalska W. – 0,5 pkt. W Krzyżu rozegrano Wojewódzki Finał XIX Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Zespół dziewcząt ze Szkoły Podstawowej nr 2 w po wygraniu zawodów powiatowych i rejonowych (6 powiatów) znalazł się w finale wojewódzkim. Zwycięski marsz zakończył się w ścisłym finale, gdzie oborniczanki nieznacznie musiały uznać wyższość szkoły z Lubonia, która w swym składzie miała reprezentantkę Polski Zuzannę Sułek. Szkołę nr 2 reprezentowały: Wiktoria Bogalska, Weronika Cieciora i Aleksandra Nowak. Dziewczyny na co dzień trenują tenis stołowy w Międzyszkolnym Klubie Sportowym Warta.

Podobne artykuły