Projekt nowej Żernickiej

ROŻNOWO. Zabiegi o budowę ulicy Żernickiej trwały całymi latami. Wśród istotnych powodów zwlekania z podjęciem się tej przebudowy, był fakt, że na długim odcinku niemal dwóch kilometrów znajduje się jedynie kilkanaście posesji, podczas gdy dla przykładu, na dwóch kilometrach dróg na osiedlu przy Sosnowej, w tej samej wsi znajduje się ponad 70 budynków, a drogi są tam równie piaszczyste i wyboiste. Ponadto mieszkańcy Żernik nie chcą, by droga dotarła do ich wsi, w obawie przed tym, że kierowcy ciężarówek zrobią sobie tamtędy skrót i wieś „rozjadą”.
Wreszcie władze gminy postanowiły zmierzyć się z problemem i drogę przebudować, choćby częściowo i etapami. Pierwszym krokiem było spotkanie Tomasza Szramy z mieszkańcami Żernickiej i wysłuchanie ich opinii. Kolejnym jest zlecenie wykonani map. To zadanie wykona za kwotę 5.760 zł brutto firma J. Ostrowskiego z Obornik.
Gdy będą mapy, władze Obornik ogłoszą przetarg na przebudowę Żernickiej, choć burmistrz nie obiecuje, że stanie się to już w przyszłym roku, bo priorytetem będą te inwestycje, które dofinansuje Unia Europejska.

Podobne artykuły