Nocne oczekiwanie na Mikołaja

Nocne oczekiwanie na Mikołaja

OBORNIKI. Nocą najstarsze przedszkolaki z Przedszkola nr 1 „Bajeczka” brały udział w „Nocnym oczekiwaniu na Mikołaja”. Około południa otrzymały list od Mikołaja, w którym serdecznie je pozdrawiał i wyrażał nadzieję, na rychłe spotkanie. Po obiedzie wyruszyły w podróż do Gniezna, do fabryki bombek. Wcześniej zatrzymały się na dworcu PKP, ponieważ panie miały niezmiernie silne przeczucie, że i tam Mikołaj pozostawił jakąś wiadomość. Ich przypuszczenia okazały się trafne, w budynku dworcowej poczekalni dzieci znalazły list, w którym Mikołaj zapewnił przedszkolaki, że spotka się z nimi w przedszkolu późnym wieczorem.
Po powrocie dzieci wybrały się do kościoła Miłosierdzia Bożego. Wraz z nim oraz księdzem proboszczem, wesoło odśpiewały kilka ulubionych kolęd i piosenek. Paniom udało się uzyskać internetowe połączenie z samym Mikołajem w Rovaniemi. Mikołaj pokazał dzieciom osobistą kolekcję zdjęć naszych przedszkolaków oraz przekazał im mnóstwo ciepłych słów i życzeń. Gdy przedszkolaki śpiewały i tańczyły przy choince, na korytarzu rozległ się dźwięk dzwonka. Zobaczyły schodzącego z dachu po drabinie Mikołaja we własnej osobie. Pulchniutki, sympatyczny brodacz poprzytulał dzieci, porozmawiał o ich zachowaniu (prawie idealnym), a następnie odtańczył z nimi radosne dyskotekowo-mikołajkowe tańce.
Mikołaj, oczarowany śpiewem przedszkolaków, postanowił obdarować wszystkich prezentami. Nasze dzieci mają dobre serduszka, dlatego też nie tylko przyjmują prezenty, ale także je wręczają. Podczas tego magicznego wieczoru- przedszkolaki spakowały zebrane dary dla ofiar pożaru z Urbania. Pora jednak była późna i nadszedł czas, aby szykować się do snu. Nasze drogie dzieci wzorowo przebrały się w piżamki i po (obowiązkowej) wojnie na poduszki.

Podobne artykuły