Mikołaj na Osiedlu Leśnym

Mikołaj na Osiedlu Leśnym

OBORNIKI. Jak co roku 6 grudnia święta zagościły już w szkole na Osiedlu Leśnym. W SP4 świętego Mikołaja jest obchodzone wyjątkowo hucznie i radośnie. W tym dniu w większości klas rozbłysły juz lampki na choinkach a cała szkoła mieniła się świątecznym wystrojem. Na wszystkich korytarzach można było spotkać gromady dzieci ubrane w mikołajkowe czerwone czapeczki. Również w strojach przeważały barwy białe i czerwone.
Od samego rana wszystkie dzieci zgromadziły się na holu Gimnazjum nr 1 aby powitać świętego Mikołaja, w którego jak co roku przeistoczył się jeden z nauczycieli . Najpierw aby tradycji stało się zadość wystąpili uczniowie klas najmłodszych. W tym roku na scenie pojawili się uczniowie klasy 1b pod kierunkiem wychowawczyni Lucyny Stachowiak. Na scenie można było zobaczyć; zajączki, misie, czerwonego kapturka, pana leśniczego, ale i wróżki, baletnicę i całą gamę Mikołaji.
Młodzi artyści śpiewem i występami wprowadzili zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. Następnie wśród ogromnego aplauzu widzów na scenie pojawił się sam Święty Mikołaj. Rozdał on wszystkim uczniom prezenty ufundowane przez rady rodziców. Jest to przez wszystkie dzieci, niewątpliwie najbardziej wyczekiwany moment dnia. Na zakończenie rozdano jeszcze nagrody uczniom uczestniczącym w kolejnym konkursie przeprowadzonym w ramach projektu ”Kocham cię Polsko”.

Podobne artykuły