Ryczywolskie Mikołajki

Ryczywolskie Mikołajki

RYCZYWÓŁ. W sobotę ryczywolski rynek powoli zapełniał się wszystkimi, którzy zapragnęli poczuć magię zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Piękne dekoracje, namioty pełne świątecznych ozdób i pierników, sołecki bigos i inne pyszności przyciągały uwagę spacerowiczów, między którymi spotkać można było Mikołaja, jego elfy i anioły w roli jego pomocników. Nad wszystkim czuwał imponujący bałwan, stojący nieopodal pięknej choinki.
Na scenie wybrzmiewała klimatyczna muzyka, a także chóralne i solowe występy. Najszczęśliwszy wydawał się zaprzężony w sanie (z braku reniferów) ryczywolski wół, ubrany na tę okazję w mikołajkową czapkę i stosowny szalik. Dzieci zachwycały się zagrodą z alpakami, małą szopką i pięknymi fajerwerkami symbolizującymi światełko do nieba.
Wiele osób zaangażowało się w przygotowanie tej imprezy – rada sołecka wraz z sołtysem Ewą Knopczyk, wójt Renata Gembiak-Binkiewicz, członkowie lokalnej OSP, lokalne stowarzyszenia, a nadto rady rodziców ryczywolskich szkół i mieszkańcy Ryczywołu, którzy chcieli sprawić dzieciom frajdę.

Podobne artykuły