Trzy kobiety okradły 83-letnią oborniczankę

OBORNIKI. Do zdarzenia doszło przy ulicy Młyńskiej. Między godzinami 11 a 12 do drzwi 83-letniej oborniczanki zadzwonił dzwonek. Seniorka niezwłocznie otworzyła drzwi, bo kobieta stojąca za nimi poinformowała, że przysłał ją ksiądz. Mimo braku zaproszenia, nieznana osoba weszła do mieszkania, a dalej do kuchni oferując do sprzedaży pościel.
W trakcie prezentacji towaru niechciany gość umiejętnie zasłonił korytarz prowadzący do drzwi wejściowych i pozostałych pomieszczeń. Podczas kilkuminutowego oglądania pościeli i natarczywego namawiania do jej zakupu, seniorka nie widziała tego, co się dzieje w pozostałych pokojach. Miała wrażenie, że ktoś jeszcze jest w mieszkaniu, jednak próbę sprawdzenia tegoż zablokowała jej kobieta trzymająca w rękach pościele. Gdy oborniczanka stanowczo oznajmiła, że nie jest zainteresowana kupnem czegokolwiek, obca osoba opuściła mieszkanie, oddalając się w nieznanym kierunku.
Kilka godzin później, kiedy syn seniorki miał iść do apteki, by kupić lekarstwa zauważyła, że z sypialni skradziono jej pieniądze w kwocie 1500 zł oraz złotą obrączkę. 
Z poczynionych przez policjantów ustaleń wynika, że popełnienia przestępstwa mogły dopuścić się trzy kobiety. Śledczy proszą osoby, które 5 grudnia między godz. 11:00 a 12:00 przebywały w okolicy ulicy Młyńskiej w Obornikach, do przekazywania informacji, które mogą przyczynić się do  identyfikacji  przestępców. Proszone są o kontakt z KPP w Obornikach, ul. Piłsudskiego 54, tel. 61 29 75 289, 61 29 75 200 lub 997. 
Policjanci apelują do wszystkich o zachowanie szczególnej ostrożności w podobnych przypadkach. Należy mieć świadomość, że wizyta w domu obcych osób może zakończyć się oszustwem lub kradzieżą.Ważne też, by drzwi wejściowe do domu bądź mieszkania były zawsze zamknięte na klucz. To zapobiegnie niechcianej wizycie oraz pozwoli uniknąć wtargnięcia obcych. W przypadku zetknięcia się z opisywanym sposobem działania przestępców, należy niezwłocznie skontaktować się z najbliższą jednostką policji pod numerem alarmowym 997. 

Podobne artykuły