Nowy ranking łaskawy dla gmin powiatu obornickiego

POWIAT OBORNIKI. Serwis Samorządowy Polskiej Agencji Prasowej opublikował ostatnio ranking przygotowany przez politechnikę warszawską, dotyczący zrównoważonego rozwoju jednostek samorządu terytorialnego. W rankingu uwzględniono aż 2478 samorządów. Celem rankingu jest monitorowanie zrównoważonego rozwoju społeczno-ekonomicznego gmin i regionów, jako jednostek samorządu terytorialnego. 
Ranking został opracowywany na podstawie 15 wskaźników, których źródłem są dane GUS. Pod uwagę brane są m.in. wydatki na projekty inwestycyjne na mieszkańca, liczba osób pracujących czy liczba podmiotów gospodarczych w przeliczeniu na 1 tys. mieszkańców, saldo migracji, liczba absolwentów szkół ponadgimnazjalnych oraz odsetek mieszkańców korzystających z oczyszczalni ścieków.
Wśród gmin będących siedzibami powiatów Oborniki znalazły się na 66 pozycji na 616 podobnych samorządów, co jest całkiem poczesną lokatą, biorąc pod uwagę fakt, że na terenie gminy Oborniki nie ma wielkich państwowych kopali ni przedsiębiorstw będących spółkami Skarbu Państwa. Rogoźno w rankingu uplasowało się na pozycji 200, a Ryczywół wśród 1559 gmin wiejskich znalazł się w pierwszej pięćsetce zajmując 480 pozycję.

Podobne artykuły