Budowa mostu zastępczego rozpocznie się w maju, będzie wyjazd z Kowanowskiej

Budowa mostu zastępczego rozpocznie się w maju, będzie wyjazd z Kowanowskiej

OBORNIKI. Remont dużego mostu na Warcie wzbudza wiele emocji wśród mieszkańców gminy Oborniki. Strach przed zakorkowaniem miasta i brakiem możliwości sprawnego przejazdu powoduje, że część mieszkańców pracujących w Poznaniu rozważała nawet możliwość zmiany pracy. Dlatego za duży sukces w negocjacjach można uznać zapewnienie, jakie ostatecznie uzyskał we wtorek 6 grudnia burmistrz Tomasz Szrama podczas spotkania z Markiem Napierałą, dyrektorem Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad w Poznaniu, dotyczące mostu zastępczego.
GDDiA w maju 2018 roku rozpocznie budowę mostu zastępczego. W tym czasie ruch na dużym moście pozostanie bez zmian. Dopiero w roku 2019, kiedy most zastępczy będzie gotowy, rozpoczną się prace związane z remontem dużego mostu. Jednocześnie dzięki sukcesowi negocjacyjnemu Tomasza Szram, to GDDiA bierze na siebie sprawę budynku, który musi zostać rozebrany, a w którym miały mieć swoją siedzibę w przyszłości Polskie Wody. Wcześniej sprawa ta leżała po stronie obornickiego samorządu, teraz koszty przejmie Dyrekcja Dróg.
Podczas spotkania poruszona została także kwestia wyjazdu z ulicy Kowanowskiej, który w związku z budową obwodnicy przez most wroniecki miał został ograniczony. W związku z tym, że zamiast wiaduktu powstanie rondo, GDDiA zwracała uwagę, że bliskość skrzyżowania ulic Kowanowskiej i 11 listopada będzie uciążliwa. Mając jednak na uwadze mieszkańców ulic z tamtego rejonu Tomasz Szrama uparcie zabiegał o utrzymanie prawo i lewoskrętów. Na wtorkowym spotkaniu, kwestia ta została zamknięty i ostatecznie GDDiA wyraziła zgodę na utrzymanie prawo i lewoskrętów z ulicy Kowanowskiej.

Podobne artykuły