Remont bez podwyżki?

OBORNIKI. Należący do gminy budynek przy ulicy Piłsudskiego 26, w którym spółka lekarska wykonuje zabiegi rehabilitacyjne wymaga remontu. Jeżeli dodać, że budynek nie jest w żaden sposób ocieplony, a jego elewacja uległa już tak dalekiej destrukcji, że wyrasta z niej drzewko, to remont stał się bardziej niż pilny. Podejmie się go za kwotę 453.875 złotych firma KOSBUD z Uścikowa. Prócz zewnętrza budynku wyremontuje też na tyle jego wnętrze, by pacjenci mogli odbywać zabiegi rehabilitacji w warunkach możliwie komfortowych.
Dzierżawiąca budynek spółka lekarska płaci miastu co miesiąc czynsz w kwocie ok. 3400 złotych. Zdaniem Marka Lemańskiego, po remoncie warto go będzie podnieść, by pokrył wydatki na remont. – Jeżeli nowy czynsz nie spodoba się właścicielom spółki lekarskiej, to można znaleźć nowych użytkowników, którzy zapłacą więcej.
Innego zdania wydaje się być burmistrz Obornik, który twierdzi, że gmina swój budynek i tak musi wyremontować. – Jego remont i termoizolacja mają się zupełnie nijak do świadczonych w nim usług, które odbywały się, odbywają i odbywać będą bez wglądu na to, czy kolejny gzyms spadnie na chodnik czy nie. Oborniczanie przywykli do tego miejsca i nie możemy im go odebrać.

Podobne artykuły