Inwestycje mijającego roku

GMINA ROGOŹNO. Podczas ostatniej sesji rady miejskiej Rogoźna kierownik wydziału rozwoju gospodarczego i promocji Paweł Andrzejczak wymienił trwające jeszcze prace inwestycyjne. Ten rok był wyjątkowo pracowity i zmienił Rogoźno z dobrym skutkiem. W wielu miejscach gminy zainstalowano nowe lampy LED. Powstało dwa razy więcej nowych dróg niż w całej poprzedniej kadencji. Trwa budowa kolejnych dróg w Jaraczu i wszystko wskazuje na to, że do 15 grudnia firma Bimex je ukończy. Powstał monitoring. W parku Niepodległości zamontowano siedem kamer, w tym jedna ustawiona centralnie przy wejściu z parametrami gwarantującymi doskonałej jakości obraz. Przebudowano ulicę Smolary, której wszelkie poprzednie władze bardzo się bały i słusznie, bowiem pod ulica i w okolicy przebiega w żaden sposób nie udokumentowana, a bardzo gęsta sieć przeróżnych mediów. Burmistrz Roman Szuberski postanowił dłużej nie czekać i ulica przeszła prawdziwą metamorfozę a wszelkie przewody i rury zostały usystematyzowane.
W centrum Rogoźna wybudowano małe rondo, choć zaraz po zimie zostanie ono poprawione zgodnie z sugestiami mieszkańców, których Roman Szuberski uważnie nasłuchuje.
Do 15 grudnia ma zostać wybudowane boisko wielofunkcyjne przy Seminarialnej. Tu jednak, zdaniem Pawła Andrzejczaka: – Zbyt małe zaangażowanie prac budzi moje obawy, że w wyznaczonym terminie raczej nie zdążą. Ostrzegł, że gmina naliczy wykonawcy kary umowne, ale termin zakończenia prace przesunie o parę miesięcy, mając na uwadze wysoki w tym roku poziom wód gruntowych. Na domiar złego, ktoś kto budując tam sobie garaż zasypał rurę odwadniająca, system stał się niedrożny i woda zalewała wszystko wokół. Pan Paweł długo wyliczał dokonania tego roku, a radni wysłuchali go z wielką uwagą. Na koniec Adam Nadolny z Parkowa w imieniu swoich sąsiadów serdecznie podziękował wydziałowi Pawła Andrzejczaka i władzom gminy za nową drogę w Parkowie, podkreślając: Już dawno takich inwestycji i w takiej liczbie w naszej gminie nie było.

Podobne artykuły