Zero tolerancji kończy się utratą prawa jazdy

Zero tolerancji kończy się utratą prawa jazdy

POWIAT OBORNICKI. Policjanci obornickiej drogówki zatrzymali kolejne prawa jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym. Uprawnienia do kierowania na okres trzech miesięcy odebrano mężczyznom w wieku 23 i 30 lat. Straszy z kierowców pędził samochodem z prędkością 118 km/h na odcinku, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h.
Niestety, mimo licznych apeli o rozważną jazdę cały czas na drogach Wielkopolski policja odnotowuje wiele wypadków drogowych, często śmiertelnych. Jednym z głównych „grzechów” kierowców jest nadmierna prędkość, która wielokrotnie istotnie przyczynia się do tragicznych zdarzeń drogowych.
Przed godziną 18:00 w miejscowości Gościejewo patrol obornickiej drogówki zmierzył prędkość jadącego przez wieś osobowego Volkswagena i okazało się, że mknie on 105 km/h tam, gdzie w obszarze zabudowanym obowiązuje maksimum 50 km/h. Kierowcą okazał się być 23-letni mieszkaniec gminy Rogoźno. Stracił prawo jazdy na 3 miesiące, ponadto na mężczyznę nałożono mandat karny i przypisano mu 10 punktów karnych. 
Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Obornikach nie działają jedynie na drogach powiatu, bowiem niedawno uczestniczyli w międzypowiatowych działaniach „Prędkość-Zero tolerancji” na terenie powiatu szamotulskiego. Tam 30-letni mieszkaniec gminy Wronki w terenie zabudowanym jechał osobowym Volvo 118 km/h. On także stracił prawo jazdy na 3 miesiące.
Policjanci ostrzegają, że nadal obowiązywać będzie zero tolerancji.

Podobne artykuły